“KADIN DOSTU KENTLER PROJESİ”NİN BU HAFTAKİ DURAĞI BERGAMA OLDU

Yayınlanma Tarihi: 26-02-2018

“KADIN DOSTU KENTLER PROJESİ”NİN BU HAFTAKİ DURAĞI BERGAMA OLDU

Birleşmiş Milletler Kadın Dostu Kentler Projesi kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Yerel Yöneticileri Bilgilendirme Toplantısı” devam ediyor. 22 Şubat 2018’de yapılması planlanan toplantı, Bergama Belediyesi’nde gerçekleşti. Kamu çalışanlarını toplumsal cinsiyet, şiddet, ŞÖNİM, Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığıyla ilgili birçok konuda eğitmeyi amaçlayan proje, İzmir’deki tüm ilçe belediyelerini kapsıyor. Bu eğitimler aynı zamanda ulusal ve yerel eşitlik eylem planlarını da kapsıyor. Proje ile Kadınlara Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı’nda yer alan kurumlar arası iletişim, koordinasyon ve işbirliği gibi sorumlulukların da yerine getirilmesi hedefleniyor. 

Bergama Belediyesi’nde Haluk Elbe Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; Bergama Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu, Meclis Üyesi Serpil Güler, BMOP eski İl Koordinatörü Semra Ulusoy, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürü Sinem Tankoç katıldı.

Toplantıda, DEKAUM Müdürü Doç. Dr. Özlem BELKIS, Kadın Dostu Kentler Projesi Kazanımlar ve Üniversiteler ile Toplumsal Cinsiyet konularında eğitim verdi.  EKAM Üyesi Araştırma Görevlisi Dr. Yeliz ÇAKIR KOÇAK Şiddet, ŞÖNİM, 6284 Sayılı Yasa, Sorunlar ve Beklentiler, EKOKAM Müdürü Öğretim Görevlisi Itır BAĞDAD Yerel Yönetimler, Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığıyla Mücadele konularında bilgilendirme sunumu yaptı. Proje kapsamında bugüne kadar Urla,  Aliağa, Karabağlar, Kiraz ve Seferihisar, Karşıyaka, Ödemiş, Bayındır Belediyeleri’nde eğitimler verildi.