KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİMİZ 9 MART’TA DESEM’DE

Yayınlanma Tarihi: 05-03-2015

Bu yıl Kadınlar Gününde 8 Mart’ta Fuar’da, İzmir Üniversiteleri Platformu Kadın Araştırma Merkezleri Operasyon Grubu olarak birlikte stantta kutlayacağız. İzmir Kadın Araştırma Merkezleri Standında Düş Zamanı Masalcısı Sıla Topçam Akdeniz, üç oturum olarak masal anlatacak. Masal dinlemek için, standımıza uğrayıp hangi oturumlarda masal dinlemek istediğinizi bildirebilir, adınızı yazdırabilirsiniz.

2013 Kadınlar Gunu Afis9 Mart’ta DESEM’de Kadınlar Günü etkinliğimizde Prof. Dr. Fatmagül BERKTAY‘ın “Penelope’nin Dokumasından Kalıcı Belleğe: Kadınları Tarihe Yazmak” başlıklı konferansı olacak.

GSF Tekstil Tasarımı mezunu tekstil sanatçısı Dr. Jovita Sakalauskaite KURNAZ’ın Ji / She / O başlıklı keçeden yapılma tekstil heykeller sergisi ile yine GSF Grafik Tasarım Bölümü yüksek lisans öğrencileri Alev ERDAL, Gizem TURAL, Şerife ASLAN YAVAŞÇA’nın Kadın ve Türban başlıklı info-grafik sergileri de aynı gün izlenebilir.

10 Mart’ta yine DESEM’de, Din Bilimleri Enstitüsü, DEKAUM ve SBE Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı’nın ortak etkinliği olan Dinler ve Kadın başlıklı bir panel gerçekleşecek.

ayrıntılar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz: dekaum@deu.edu.tr